Põnev seiklus Ida-Virumaal

Hea noor!

Tipu Looduskoolil on hea meel kutsuda sind põnevale ja seikluslikule Ida-Virumaa reisile!

3.-4. oktoobril 2020 kogume kokku toreda reisiseltskonna ja teeme väljasõidu Eestimaa teise nurka.

Kui sa oled vanuses 13-18 aastat, sulle meeldib rännata ning sõpradega mõnusalt aega veeta, oled oodatud meiega liituma!

Väljasõitu alustame kas Pärnust või Viljandist (olenevalt reisiseltskonnast), väikese jalasirutuspausi teeme Emumäe vaatetorni ronides ja sealt põrutame tutvuma Ida-Virumaa vaatamisväärsustega. Esimesel päeval jäävad teele Aidu karjäär, mis on kodumaine versioon Norra fjordidest ning Ontika pankrannik, millega tutvumiseks teeme pangaaluse jalgsimatka jõudes välja Valaste joani.

Õhtul majutume kohalikus puhkekeskuses ja veedame aega ühistegevustega.

Teisel päeval külastame hüljatud kummituslinnasid, nõukogude ajal suletud olnud kuid imekauneid vaateid pakkuvat Sillamäed, Eesti soojuselektrijaama helesinist laguuni. Peatume suitseva Kukruse „vulkaani“ jalamil ning vaatame, mis imeasjad on mulksuvad nõiakaevud ja pahisevad nõiaahjud.

Seejärel pöörame bussinina tagasi kodu poole.

2-päevase reisi maksumus on 60 eurot, milles sisaldub bussisõit, majutus, toitlustus ja näksipausid, kohaliku giidi teenus ning vajalikud piletid.

Osalejate arv on piiratud, seega kes ees, see sõidab Ida-Virumaale! Registreerumine reisile on avatud kuni 18.09.2020 või kohtade täitumiseni.

Täpsema ajakava saadame osalejatele eraldi.

Kuna reisi jooksul teeme ka jalgsimatka, on osalejatel vajalikud looduses liikumiseks sobivad riided ja jalanõud (parimad on matkasaapad või kõvema tallaga tossud).

Lisainfo: Mari Tenisson, mari@tipulooduskool.ee

Seda reisi toetab Leader projekti meede 4.1. Tipu Looduskooli projekt Soomaa piirkonna noored näevad ja teevad.

REGISTREERI REISILE:

Kust said infot reisi kohta?
Soomaa kodukohvikute päev
Meisterdamise töötuba - Puukaantega raamat