Loodusvaatluste maraton

14.–15. juunil 2019 toimub üle-eestiline loodusvaatluste maraton. Loodushuvilised on kutsutud 24 tunni sees uurima elurikkust ja sellest teada andma. Tipu Looduskoolis asub vaatluspunkt ja toimuvad juhendatud loodusretked.

Loodusvaatluste maraton on sündmus, mille käigus panevad inimesed eelnevalt registreeritud vaatlusaladel 24 tunni jooksul kirja nii palju kohatud liike kui võimalik. Vaatlused sisestatakse andmeportaali, kus need on avalikult kõigile kättesaadavad (v.a I kaitsekategooria liigid).

Keda ja kuidas vaadelda?

Loodusvaatluste maraton kasutab rahvusvahelist vaatlusformaati BioBlitz. BioBlitz tähendab, et kindlas paigas tuvastatakse kindlal ajavahemikul nii palju looma-, taime- ja seeneliike kui võimalik. Vaatlemisel on oluline üles märkida liik, koht ja kuupäev. Lisaks on hea, kui märgatud liigist on tehtud ka foto või video.

Loodusvaatluste maratonil ühtegi taime ega looma kaasa ei võeta ega surmata. Kõik tõendid kogutakse fotode, video- ja helisalvestustena. Tõendite kogumiseks saab kasutada kaameraga mobiiltelefoni, nutiseadet või paberit-pliiatsit ja fotoaparaati.

Tipu Looduskoolis toimuvad mõned loodusretked, aitame liike määrata ja sisestame vaatlusi

Reede, 14.juuni

12:00 Vaatluspunkti avamine ja Tipu tiigi vee-elustiku uurimine
15:00 Metsaretk Pääsma laanele (juhendab Anneli Palo)
18:00 Õhtusöök (3 EUR/inimene)
20:00 Õhtune retk Pauna kultuuriloolisel matkarajal (omaalgatuslik)

Ööbida võib meie tipitelgis või oma telgiga.

15. juuni

6:30 Linnuretk (omaalgatuslik)
8:30 Pudruhommik
10:00-12:00 Botaaniline retk Pauna kultuuriloolisel matkarajal, Meelis ja Piret Suurkask

Kavas võib esineda muudatusi.

Üldinfo ja teiste vaatluspunktide infot leiad siit

Sündmuse elluviimist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Tule Soomaalastele kohvikutepäeval külla ja Mick Pedaja ning Angeelia kontserti nautima!
"MITTE silmist, MITTE meelest" näitus Tartu Loodusmajas