Kooli reformide tõttu pühitseti 1894. aastal endine kõrts koolimajaks. Tipu Algkool sündis 1932. aastal, millal võeti Taki koolimaja tükkideks lahti ja pandi uuesti Tipu külas kokku. Parimatel aastatel õppis 40-50 poissi-tüdrukut Tipu algkoolis. Elanike arv piirkonnas langes ja 1964. aastal suleti kool 12 õpilasega.
Edaspidi kasutasid elanikud koolimaja rahvamajana ja samas asus ka raamatukogu. Alates 1968. aastast oli maja Tartu Ülikooli praktikabaasiks, ligi kahekümne aasta jooksul sooritasid oma praktikume 1200 üliõpilast selles küla koolimajas.

Alates Kõpu-Jõesuu maantee ehitamisest vesi enam krundilt ära ei voola, seetõttu tuleb maja alt vesi sisse ja maja laguneb. Vundament vajab uuendamist ja vahetallad vahetamist.

Vahepeal seisis maja ka tühjana. Koolimajas on aastate jooksul talgute käigus ainult pisiremonttöid sooritatud. 2004. aasta augustis toimusid esimest korda koolimajas rahvusvahelised töölaagrid, sellest ajast on laagrite ja talgute käigus regulaarselt teostatud väiksemad hooldustööd.
Hetkel kasutab MTÜ Tipu Looduskool majas suvel ühe seminariruumi ja saali. Käimas on koolimaja ehitusprojekti koostamine. Iga neljas aasta tulevad Tipu küla ja koolimajaga seotud inimesed kokku, et tähistada "Tere Tipu!" kokkutuleku.

Maja on kindlasti seda väärt, et äratada temas uus elu!