Uudised

Uued vabatahtlikud Tipu Looduskoolis
5. november 2015

Juba alatest 1999. aastast tulevad noored sakslased oma vabatahtliku ökoloogise aasta jaoks Soomaale. MTÜ Tipu Looduskool on vastuvõtev organsiatsioon alatest 2009. aastast. Augusti lõpus jõudsid Anna ja Johanna siia 

Meie oleme Anna ja Johanna, mõlemad 19 aastat vanad, uued Saksa vabatahtlikud Tipu Looduskoolis. Oleme pärist täitsa erinevatest Saksamaa nurkadest. Anna tuleb põhjapoolsest Lübecki linnast ja Johanna väikesest külast Lõuna-Saksamaalt. Meie ühisteks huvideks on soov palju ringi reisida, õues liikuda ning lugeda. Annale meeldib lisaks ujumas käia ja Johannale kitarri mängida.

Pärast keskkooli lõpetamist tulime siia, kuna soovime aastaid kestnud teoreetilise õppe järel ka praktilisi töökogemusi omandada. Soomaal veedetud kahe kuu jooksul oleme juba päris palju põnevaid kogemusi saanud. Osalesime raba taastamise talgutel, taimedega värvimise õpitoas ning oleme käinud mitmetel rabamatkadel. Samuti leidub Tipu looduskoolis alati palju tegemist, aitasime kaasa kompostkäimla valmistamisele, vedasime radadele kruusa laiali ja tegime looduskoolile õunamahla.

Meile mõlemale meeldib eesti keelt õppida, käime kord nädalas keeletunnis. Eriti kerge keeleõppimine ei ole, sest eesti keel on siiani õpitud inglise-, ladina- ja prantsuse keelest ikka päris erinev.

Nädalavahetustel oleme saanud juba ka veidi Eestis ringi vaadata, külastasimeTartut ja Tallinna. Hetkel naudime sügishõngu ja ootame põnevusega talve, mis loodetavasti tuleb lumerikas.


Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: