Õppereis Saksamaale
5. mai 2016

25.-27. aprillini osalesid Dagmar, Stella ja Mari Tipu Looduskoolist looduspedagoogika seminaril Saksamaal.

25.-27. aprillini osalesid Dagmar, Stella ja Mari Tipu Looduskoolist looduspedagoogika seminaril Saksamaal. Kolme päeva jooksul Hamburgi lähedal metsas elades saime aimu           „ Wilderness educationi“ põhitõdedest. Wilderness educationi aluseks on inimese loomupärane uudishimu ning erinevate meelte läbi looduse avastamine. Trotsides vihma ja lörtsi harjutasime koolitusel rebasekõndi, teritasime pilku nagu öökullid ning otsisime loomade tegevusjälgi. Püstitasime vigvami, tegime pähklist pilli ning harjutasime looduslike vahenditega lõkke tegemist. Meeleolu aitasid üleval hoida ka põnevad mängud, ühislaulmised ning lõkkel toidu valmistamine.

Reisilt naasime paljude uute mõtete ja oskustega, mida plaanime looduskooli üritustel ka teistele tutvustada.

Koolitusel osalemist toetas Siseministeerium ja SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital.