Uudised

Loodusõhtu “Teekond põhjapooluselt tagasi koju“.
22. veebruar 2013

Tipu Looduskool kutsub 8. märtsil kell 18 Bonifatiuse Gildi Viljandisse loodusõhtule. Räägib oma eelmise aasta ekspeditsioonist polaarrändaja Timo Palo.
TIPU LOODUSKOOL KUTSUB

LOODUSÕHTULE

08. märtsil kell 18
Bonifatiuse Gildis Viljandis

Teemaks on “Teekond põhjapooluselt tagasi koju“.

Oma eelmise aasta ekspeditsioonist pajatab polaarrändaja Timo Palo.

3. juulil 2012 astusid Longyearbyenis (Teravmägede saarestiku suurim asula) maale kaks polaarrändurit, olles jätnud seljataha 72 päeva kestnud ja 1600 kilomeetrit pika rännaku üle Põhja-Jäämere. Seiklusrikas retk sai alguse põhjapooluselt ja läbiti suuskadel ning kajakkidel.
Ekspeditsioon oli inspireeritud Norra tuntud polaaruurija Fridtjof Nanseni ja tema kaaslase Hjalmar Johanseni eepilisest suusaretkest 1895. aastal.
Pärast jää kütkes oleva laeva Frami hülgamist ja ebaõnnestunud põhjapooluse üritust pöördusid Nansen ja Johansen tagasi tsivilisatsiooni.
Kuigi mehed lõpetasid lõpuks Franz Josephi maal, oli nende esialgse plaani kohaselt üheks võimalikuks sihtpunktiks ka Teravmäed. See võinukski nii minna, kui nad oleksid poolusele jõudnud.


INFO: info@tipulooduskool.ee, 53536961

Loodusõhtude läbiviimist rahastab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Kommentaarid: 2

  • Silvi Linder 03. märts

    Tulen koos naabrinnaga kuulama. Minule juba teiseks kokkusaamiseks Timoga. Tore ikka kuulata ja piltide vahendusel kaasa elada. Kohtumiseni Silvi ja Sirje

  • Mall 08. märts

    Tulen huviga kuulama, vaatama. Olin ka eelmisel kohtumisel ,enne seda retke, kuulamas.

Lisa kommentaar

Email again: