KÜSK toetab Tipu Looduskooli arendamist
12. mai 2015

KÜSK Nõukogu otsustas 2015. a. arenguhüppe taotlusvoorus toetada ka MTÜ Tipu Looduskooli projekti "Tipu Looduskooli haridustegevuste edendamine".
KÜSKi Nõukogu otsustas 2015. a. arenguhüppe taotlusvoorus toetada ka MTÜ Tipu Looduskooli projekti "Tipu Looduskooli haridustegevuste edendamine".

Siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital rahastavad projekt 10947,20 euroga.

Projekti eesmärk on suurendada eksperdi toel läbi meeskonna arendamise ja täiendamise, sisse- ja väliskommunikatsiooni edendamise MTÜ Tipu Looduskooli tegevusvõimekust ja jõuda arengutasemele, kus meie haridusvaldkonna teenuste kasusaajate arv ja mõju ulatus on hüppeliselt kasvanud.
Lühikokkuvõte: Loodushariduse spetsialisti tööle asumisega kasvab MTÜ võimekus MTÜ arengustrateegia haridusvaldkonna tegevusi ellu viia ja selle valdkonna mõju ja mõju ulatus oluliselt suurendada. Projekti käigus koostame täiendõppekava lasteaiakasvatajatele ja taotleme koolitusluba. Alustame koolitustegevuse käivitamisega, et anda edasi meie arusaamised ja väärtused õuetegevuste vajalikkusestust ning läbiviimise põhimõtedest inimestele, kes igapäevaselt lastega tegelevad. Panustame eksperdi toel liikmeskonna ja vabatahtlikke pühenduse suurendamisele ja viime selleks läbi uuringud ja meeskonnapäevi, samas korraldame koostöös partneriga Saksa rahvuspargist Jasmund oma haridusvaldkonnaga tegelevate inimeste esimest ühist koolitust. Projekti raames jätkame ühiskondliku mõjude hindamise metoodika elluviimisega. Sihtgruppini jõudmiseks, avalikkuse teavitamiseks ja oma mõju paremaks kommunikeerimiseks koostame eksperdi abil kommunikatsioonikava ning alustame sihikindlat selle eluviimisega. Lisaks panustame „Sooülikooli“ koostöövõrgustiku arendamisele, mille eesmärk on parandada koostöös kõrgkoolidega uuringutel baseeruvut loodus- ja kultuuripärandi kaitset Soomaal ning panustada Soomaa piirkonna tasakaalustatud arengule.