Keskkonnahariduslikud programmid Viljandimaa koolide ja lasteaedade lastele saavad hoo sisse
23. september 2015

Alates septembrist on  paljudel Viljandimaa koolide ja lasteaedade lastel  taas võimalik osa saada erinevatest loodusõppe programmidest.

Sel aastal MTÜ Tipu Looduskooli eestvedamisel ning SA Keskkonna Investeeringute Keskuse toel toimuva projekti raames käivad lapsed vahvate juhendajate saatel matkaradadel, tutvuvad kalade, putukate, kodu-ja metsloomadega. Saavad osa füüsika saladustest,  õpivad uusi teadmisi mulla, vee ja raba kohta, külastavad leivakoda, kuulavad pärimuspille, ajavad taga jääaja jälgi ning õpivad matkatarkusi.

Juba kuuendat aastat toimuvate loodusharidusprogrammide projekti raames viiakse sel õppeaastal läbi ligi 300 põnevat programmi, mille eesmärk on tekitada lastes looduse avastamise ja uurimise huvi, suurendada keskkonnateadlikkust ning anda õpetajatele võimalus toetada kooliprogrammis õpitut praktiliste tegevuste ning õuesõppega.