Noortevahetus "Back to Nature - Winter Adventure"
9. veebruar 2015

08. kuni 15. veebruarini 2015 korraldavad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kolmanda kursuse huvijuht- loovtegevuse õpetaja eriala üliõpilased koostöös Tipu Looduskooliga rahvusvahelist projekti Back to Nature – Winter Adventure (lühidalt BaNaWiA), mille eesmärgiks on seikluskasvatuse kaudu noorte toomine loodushariduse juurde.
Rahvusvahelises projektis osaleb 20 noortejuhti Eestist ja Saksamaalt, kes jagavad oma riigis kasutatavaid loodushariduse õpetamise viise, taaskasutuse nippe ning saavad tuttavaks suhtumist muutva kogemusõppe meetodiga. Nädala jooksul ootavad neid Soomaa looduses põnevad tegevused nagu räätsamatk, ürgsetel viisidel tule tegemine, sobiva ilmastiku korral iglu ehitamine ning selle külmakindluse ja mugavuse proovimine väliööbimise käigus. Projektile järgnevad jätkutegevused Tipu Looduskoolis, mille käigus saavad ligikaudu 150 Eesti kooli õpilast osaleda ühepäevastes programmides, mille töötavad välja ja viivad läbi projektis osalenud noortejuhid koos nooremate TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia huvijuht-loovtegevuse eriala üliõpilastega.

Projekt toimub Tipu Looduskooli ja Saksamaa organisatsiooni MitWelt koostöös tänu Erasmus+ programmile. Projektijuht Anu Sarnit tõdeb, et sellised ettevõtmised on vajalikud eelkõige kogemuste vahetamisteks. Erinevad maad käsitlevad loodusharidust erinevalt ja seega kogemusi vahetades on võimalik leida meie noorte jaoks vajalikke võimalusi loodushariduse tutvustamiseks.